Pizza East


PizzaEastGenel

Dün Akaretler’in en yenisi Pizza East’e akşam yemeği için gittim. Neden bilmiorum belki de denk geldi ama Cecconi’s’e ilk girdiğim anda yaşadığım mutluluk buraya da girer girmez yine kendini hissettirdi. :) Mekanın renkleri beyaz ve mavi. Öğrendiğime göre her şubesinin farklı bir rengi varmış. Hava çok güzel olduğundan dışarıda oturmayı tercih ettim, oldukça büyük bir bahçesi var, yan tarafa doğru da devam ediyor. Etrafı tepeden sarkan rustik ampuller ile çevrili ve bence ortamı samimi yapan nedenlerden biri. Çok sıcak bir ortam olmuş, karşılama ve ilgi yerindeydi.

Menü en sevdiğim tarzda! :) Yeterli derecede seçenek var, kafa karıştırmıyor ve yormuyor. Başlangıçlar, salatalar, pizzalar, odun fırınında yapılan yemekler ve tatlılardan oluşuyor. Bütün kategorilerde 8-10 seçenek var ve ilk baktığınızda hepsini yeme isteği uyandırıyor. :)

Beef Lazanya, 4 peynirli siyah trüf yağlı pizza ve tatlı olarak da tuzlu karamelli çikolatalı tatlıyı denedik.


Beef lazanya, açık ara yediğim en ama en iyi lazanyaydı desem hiç abartmış olmam. Benim için 1 numara her zaman Mezzaluna’nın lazanyasıydı ama buranınkinin hakkını yiyemeyeceğim. Öncelikle lazanya hamurunu, irmik unu ile kendileri hazırlıyorlar. Ayrıca alışılmışın dışında, sadece kıyma ile değil hem kıyma hem dana eti ile sunuyorlar, esas beğenme nedenim kesinlikle buydu.

0PizzaEast_Lazanya


Pizzalardan tek trüflü olanı seçtim tabiki de. Şu trüf çılgınlığıma acilen son vermem lazım. Nereye gidersem gideyim gözüm trüften başka bir şey görmüyor, takıntı yaptım. :)

Taleggio, robiola, parmesan ve mozzarella peynirlerinden oluşan pizza siyah trüf yağı ile aromalandırılmıştı. Evet artık her yerde bu pizzalardan var falan filan ama bu hamurdan çok yerde olmadığı kesin! Hamurun içi baloncuk baloncuk ve müthiş lezzetli. Nedir sırrı diye sorduğumda, pizza hamurlarını 72 saat mayaladıklarını söylediler. Evet! Bir sırrı olduğunu biliyordum çünkü kenarlarını da silip süpürmüştüm. :)
0PizzaEast_Pizza


Tatlı olarak da yine son zamanlardaki takıntım tuzlu karamelli şeylerden dolayı, tuzlu karamelli çikolatalı bu tatlı oluyor. Üzerinde ise baharatlı bademler ve kaymak-krema kıvamında bir şey vardı. İyi ki vardı çünkü tatlılığını birazcık kırdı en azından. Gerçekten ağır bir tatlı ama biz bayıldık ve tabağı sıyırdık!

0PizzaEast_Tatli

 

Soho House grubunun fiyat politikası da ilginç geldi. Cecconi’s ve Pizza East, ikisi de beklediğimden düşük fiyatlardaydı. Yeni açıldıkları için olduğunu düşünüyorum ama keşke hep böyle kalsa! :) Ben iki mekana da bayıldım, “Cecconi’s”i de detaylı bir şekilde yazacağım, orası başka bir dünya çünkü! Pizza East’ten ümitliyim, Akaretler’de kalıcı olacağına inanıyorum, herkesin eline sağlık!

Web: http://www.pizzaeast.com/istanbul
Telefon: + 902122592259
Instagram: https://instagram.com/pizzaeastIST/
Twitter: https://twitter.com/pizzaeastIST

Share this post

No comments

Add yours