Cecconi’s


Cecconis3

3 hafta önce Londra, West Hollywood ve Miami Beach’ten sonra Cecconi’s İstanbul’da da açıldı. Soho House’un içinde bulunan Cecconi’s’e girmek için üyelik gerekmiyor. Yani dilediğiniz gibi rezervasyon yapıp bu yeni mekanın keyfini çıkartabilirsiniz. Ancak rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı tavsiye ederim.

Cecconi’s haftaiçi sadece 19:00-00:00 saatleri arasında akşam yemeği servisi veriyor. Hafta sonları ise biraz daha esnekler. Cumartesi 12:00-16:00 saatleri arasında öğle yemeği ve 19:00-00:00 saatleri arasında akşam yemeği servisi var. Pazar da 12:00-17:00 saatleri arasında brunch, 19:00-00:00 saatleri arasında akşam yemeği servisi var.

Cecconis2

Yeme-içme sektöründe bir yerden sonra şaşırmanız çok kolay olmuyor. Ya çok değişik bir şey görmeniz yada yediğiniz, içtiğiniz, gördüğünüz şeyin gerçekten çok iyi olması gerekiyor. Bu yüzden de yeni bir mekana giderken olabildiğince önyargısız gitmeye çalışıyorum. Cecconi’s ilk girdiğim anda beni etkileyen ender yerlerden biri oldu.

Dekorasyonu çok çok iyi. Dar bir merdivenden indikten sonra bir anda kendimi başka bir dünyada hissettim. Bunun en büyük sebeplerinden biri muhtemelen mekanın bahçesinin yemyeşil ve zeytin ağaçlarıyla süslenmiş olmasıydı. Bir diğer etken de bahçe mobilyalarında ve dekorasyonlarında baskın olan rengin beyaz olması. Ahşap kullanılan eşyaların hemen hemen hiç biri pırıl pırıl, cilalı ve dümdüz değil. Geneli dokulu. Böyle ufak tefek detaylara dikkat edilince mekanınıza giren misafir bir anda kendini tatilde zannedebiliyor. Açıkçası girdiğim saniye keyifli bir gece olacağını hissettim.

Cecconis1

Kalabalık olduğumuz için farklı çeşitleri deneme şansı buldum. Menü İngilizce. İngilizce biliyor olmanız menüyü rahat anlayacağınız anlamına gelmiyor. Şöyle düşünün. Türkçe menüde bile bazen bilmediğiniz veya çok aşina olmadığınız malzemeler yazarken İngilizce menüde böyle bir durumla karşılaşınca zorlanabiliyorsunuz. Bu yüzden seçim yaparken masa olarak zorlandık. Bazı malzemeleri tahmin etmeye çalışmak eğlenceli olabiliyor gerçi. Türkçe menü olup olmadığını sormak şu anda yazarken aklıma geldi. ☺


İlk olarak Burrata ile başladık. Bir çok yerde denediğimden farklıydı. Üzerinde antep fıstığı var. İlk gördüğümde biraz yadırgasam da inanılmaz yakıştırdım. Her yerde olanın aksine domates ile birlikte avokado ile servis edilmişti. Genel olarak lezzetliydi.

Burrata


 

Carpaccio üzerinde Venetian (tereyağ, un, et suyu, frenk maydanozu, tarhun ve arpacık soğan) sos, roka ve üzerinde Parmigiano peyniri ile servis edildi. İlk defa bu sosla carpaccio yediğim için çok keyif aldım.
Carpaccio


 

Gecenin bombası kabak çiçeği oldu. Kabak çiçeğinin içini Ricotta peyniriyle doldurmuşlar. Üzerine de muhteşem lezzette bir domates sos vardı. Görüntüsü çok etkileyici olmasa da gecenin en lezzetli yemeklerinden biriydi.
KabakCicegi


 

Kızarmış kalamarın yanında da tütsülenmiş domates sosu ve sarımsaklı mayonez servis ediliyor. Sarımsaklı mayonezle birlikte çok sevdim ama domates sosunun da hakkını yiyemem.
Kalamar


 

Değişik lezzetlerden biri de kızarmış zeytin toplarıydı. İçinde parça zeytin, tütsülenmiş biftek ve Provolone peyniri vardı. Başlangıç için ideal bir seçim.
Kizarmis Zeytin


 

Tek vasat bulduğum lezzetse tuna tartardı. Vasat olmasına çok şaşırdım. Sipariş verirken en iyisini yiyeceğimi hayal etmiştim. Aslında kötü olan hiç bir şey yoktu ama iyi olan da hiç bir şey yoktu. Sıradan ve biraz da lezzetsiz diyebilirim. Herhangi bir aroması yoktu.
Tuna Tartar


 

Gene en beğendiklerimden biri de pizzaydı. Siyah trüf mantarı, kabak çiçeği ve keçi peyniriyle hazırlanmış. Soho’nun bir diğer restoranı Pizza East kadar olmasa da hamuru başarılı. Siyah trüf mantarı seviyorsanız denemelisiniz.
Pizza

Soho’nun içerisinde bir restoran olmasına rağmen fiyat olarak tahminimin altında bir hesap ödedik. Umarım yeni sezonla birlikte fiyatlar yükselmez. İstanbul içerisinde hem lezzet, özellikle de ambiyans olarak son dönemde en keyif aldığım restoranlardan biri oldu. Özellikle asla geleceğine inanmasam da bu sene İstanbul’a yaz gelirse vakit geçirilebilecek en iyi mekanlardan biri olacağına inanıyorum. Hafta sonu için önceden rezervasyon yapıp keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer. Mutlaka tavsiye ediyorum…

Cecconis4

Web: www.cecconisistanbul.com
Telefon: +902123777180
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Cecconis-Istanbul
Instagram: https://instagram.com/cecconisist/
Twitter: https://twitter.com/cecconisist

Share this post

No comments

Add yours